سوشیال نیوز
social news 
عطاالله سلطانی صبور در گفتگو با خبرنگار مهر درباره تشکیل جلسه امروز کمیسیون آموزش و تحقیقات گفت: در جلسه امروز، تعدادی از نمایندگان گزارش وضعیت مدارس مناطق زلزله زده را پس از بازدیدشان به کمیسیون ارائه دادند.

وی درباره اینکه آیا در این جلسه در خصوص وضعیت استخدامی فارغ التحصیلان تربیت معلم نیز صحبت و گفتگو شده است ،افزود: بحث استخدام فارغ التحصیلان تربیت معلم از نظر مجلس شورای اسلامی تمام شده است و تنها یک ایراد به مصوبه درباره کارمندان شرکتی و پیش دبستانی گرفته شد که با اصلاح آن، این مصوبه شکل اجرایی به خود می گیرد.

به گفته سلطانی، وزیر آموزش و پرورش نیز بحث استخدام فارغ التحصیلان آموزش و پرورش را قبول کرده و از نظر این وزارتخانه نیز مشکلی در این حوزه وجود ندارد.

وی در پایان عنوان کرد: به احتمال بسیار زیاد و با اصلاح بند آخر مصوبه درباره کارمندان شرکتی و پیش دبستانی در چهارشنبه این هفته، بار دیگر این مصوبه در صحن علنی مجلس مطرح و تصویب می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سال گذشته نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اصلاح بند 111 قانون بودجه سال 90 ، به منظور احیای مراکز تربیت معلم در آموزش و پرورش اعلام کردند:« آموزش و پرورش می تواند بخشی از نیروی انسانی مورد نیاز خود را در چارچوب مجوزهای استخدامی قانون برنامه پنجم با رعایت شرایط قانونی استخدام و طبق قانون متعهدین خدمت به وزارت آموزش و پرورش به استثنای دانش آموزان دانشسراهای تربیت معلم و احکام مترتب بر اینگونه دانش آموزان و دانشسراهای مقدماتی را بدون هرگونه بار مالی جدید تامین کند.»

براساس تبصره 2 این ماده وزارت آموزش و پرورش باید به نحوی اقدام می کرد که تا قبل از پایان سال 90 ، مراحل استخدامی مشمولین این بند به اتمام برسد. اما با وجود اصلاحیه بند 111 و گذشت بیش از یکسال از این مصوبه،همچنان دو هزار و 500 نفر از فارغ التحصیلان پسر تربیت معلم بلاتکلیف وضعیت استخدامی خود هستند. به همین دلیل بود که نمایندگان مجلس نهم باز هم بر این امر تاکید کردند و در مصوبه دیگری خواهان استخدام این افراد در آموزش و پرورش شدند.موضوعات مرتبط: اخبار اجتماعی
برچسب‌ها: قانون, جامعه
[ ۹۱/۰۷/۰۲ ] [ ] [ امیر مغنی باشی منصوریه ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

با سلام
این وبلاگ به بازنشر جدیدترین اخبار و مطالب اجتماعی خواهد پرداخت.کلیه کسانی که مقاله یا یادداشت اجتماعی دارند می توانند از تریبون این وبلاگ به بیان دیدگاه های خود بپردازند.
با تشکر
امیر مغنی باشی منصوریه
امکانات وب